De klap dinsdagavond bij Shell Moerdijk doet voor de woningbezitters in Moerdijk nog niet definitief de deur dicht.

Het ongeval bij Shell heeft niet of nauwelijks invloed gehad op het aantal mensen dat wil blijven en het aantal dat wil vertrekken.

De gemeente riep onlangs een verkoopregeling in het leven voor woningbezitters. De verdeeldheid onder de bewoners bleek woensdagavond tijdens een bijeenkomst over de regeling.

Ongeveer 150 tot 200 Moerdijkers kwamen naar de bijeenkomst van de vereniging van huizenbezitters KernWaarde Moerdijk. Het bestuur van de vereniging probeert een gezamenlijke reactie te formuleren op het voorstel van de gemeente. Die biedt 95 procent van de taxatiewaarde voor de koopwoningen van mensen die uit het dorp weg willen.

Moerdijk leefbaarder maken

Voorafgaand aan de bijeenkomst bleek dat bewoners twijfelen. Veel mensen wonen graag in het dorp, maar voor sommigen was de knal dinsdag de definitieve klap. Zij willen nu liever weg. Anderen willen eerst afwachten wat er tijdens de vergadering ter sprake komt.

Tijdens de bijeenkomst is onder meer gepraat over het leefbaarder maken van het dorp. Dat zou bijvoorbeeld kunnen door een recreatiehaven aan te leggen, waarmee een uniek punt van Moerdijk benadrukt zou worden. Daardoor zouden wellicht meer mensen in Moerdijk willen blijven wonen en mogelijk zou een dergelijke trekpleister ook nieuwe mensen kunnen aantrekken.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl