Anthem is met circa 43,5 miljoen verzekerden een van de grootse zorgverzekeraars van de Verenigde Staten.
Overvloedige cash wordt al jarenlang aangewend om eigen aandelen in te kopen.
Beursexpert Hendrik Oude Nijhuis legt uit waarom het aandeel Antheam momenteel zeer aantrekkelijk is gewaardeerd.
Beursexpert Hendrik Oude Nijhuis heeft zich samen met collega Björn Kijl van Beterinbeleggen.nl ontwikkeld tot expert op het gebied van value-beleggen.
De term ‘value-investing’ verwijst naar het beleggen in aandelen die op de beurs relatief laag zijn gewaardeerd, terwijl onderliggend sprake is van een sterke concurrentiepositie en een bovengemiddelde winstgevendheid op de langere termijn.
Speciaal voor leden van Business Insider Premium geeft Hendrik Oude Nijhuis periodiek tips over aandelen die in zijn optiek ondergewaardeerd zijn.
Hendrik Oude Nijhuis:
“Anthem is met circa 43,5 miljoen verzekerden een van de grootse zorgverzekeraars van de Verenigde Staten. In elf van de veertien Amerikaanse staten waarin Anthem actief is, geniet het bedrijf de nummer-1 of nummer-2 marktpositie.
In de veertien staten bedraagt het marktaandeel van Anthem gemiddeld 35 procent. Dit hoge marktaandeel maakt dat Anthem gunstige tarieven met de daadwerkelijke zorgaanbieders kan uitonderhandelen, wat vervolgens aan de verzekerden kan worden doorgespeeld in de vorm van lagere premies en/of een uitgebreider zorgaanbod. Voorgaande verklaart - er is sprake van netwerkeffecten - waarom de tendens is dat juist de grootste zorgverzekeraars in een bepaalde regio marktaandeel winnen."
Waardering van zorgverzekeraar Anthem:
"Het businessmodel van Anthem is weinig kapitaalintensief. Overvloedige cash wordt al jarenlang aangewend om eigen aandelen in te kopen: de afgelopen tien jaar zijn de helft van alle uitstaande aandelen ingekocht waarmee het belang van de resterende aandeelhouders twee keer zo groot geworden is.
Inkoop van eigen aandelen creëert waarde zolang dit gebeurt op een koersniveau onder de intrinsieke waarde. Ik veronderstel dat dit bij Anthem momenteel beslist het geval is.
In de waardering van Anthem ben ik uitgegaan van een rentabiliteit van het (genormaliseerde) eigen vermogen van 16 procent, een dividenduitkeringspercentage van de winst van 20 procent en een discontovoet van 7 procent.
Met deze aannames kom ik tot een geschatte intrinsieke waarde van 680 dollar per aandeel wat aanzienlijk boven het actuele koersniveau is van circa 376 dollar is."
Hendrik Oude Nijhuis is medeoprichter van beleggingsfonds ValueMachinesFund en heeft zich jarenlang verdiept in de strategieën van ‘s werelds beste beleggers.
Deze analyse is niet bedoeld als individueel advies tot het doen van beleggingen. De auteur bezit aandelen Anthem.