Het aantal boekingen voor pakketreizen naar Griekenland is drastisch afgenomen, nu er nog altijd geen duidelijkheid is over financiële toekomst van het Zuid-Europese land.
Vorige week werden er bij Nederlandse reisorganisaties 39 procent minder reizen naar bestemmingen als Kreta, Kos en Rhodos geboekt dan in dezelfde week een jaar geleden, blijkt uit cijfers van de ANVR GfK Travelscan.

Andere populaire vakantielanden, vooral Turkije en Spanje, lijken hiervan te profiteren. ,,De boekingen naar Griekenland hebben echt een knauw gekregen”, bevestigde een woordvoerster van brancheclub ANVR vrijdag na berichtgeving van reisblad TravMagazine.

Over het hele jaar bezien scoren de Grieken wel nog steeds goed bij de Nederlandse toerist. De zomerboekingen voor Griekenland liggen zo’n 8,3 procent hoger dan vorig jaar rond deze tijd.

De ANVR benadrukt dat er geen reden is om terughoudend te zijn met het boeken van reizen naar Griekenland. Toeristen die op vakantie gaan naar het land, doen er wel verstandig aan wat extra contant geld mee te nemen. Op die manier komen ze niet voor een verrassing te staan, voor het geval er geen geld meer uit Griekse geldautomaten komt.

Ook een goede reis- en annuleringsverzekering is aan te raden, aldus de ANVR. Mocht het bijvoorbeeld op enig moment tot stakingen komen in Griekenland, dan is een annuleringsverzekering wel noodzakelijk om eventuele schade te kunnen claimen.

Lees ook
Griekse vakantie: 3 redenen om niet, of juist wél te gaan

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl