- De cao-lonen zijn in 2024 harder gestegen dan de uurtarieven van hoogopgeleide zzp’ers, blijkt uit een analyse van Intelligence Group en HeadFirst Group.
- De gemiddelde stijging van het uurtarief van hoogopgeleide zzp’ers bedroeg vorig jaar 3,6 procent en de gemiddelde loonsverhoging in cao’s 6,6 procent.
- Gelet op de looneisen van de vakbonden wordt verwacht dat het verschil dit jaar alleen maar groter wordt.
- Lees ook: Daling van aantal zzp’ers zet door in januari, na start strengere controle op schijnzelfstandigheid
De cao-lonen zijn vorig jaar harder gestegen dan de uurtarieven van hoogopgeleide zzp’ers. In 2024 bedroeg de gemiddelde stijging van het uurtarief van hoogopgeleide zzp’ers en professionals in dienst van detacheerders 3,6 procent, terwijl de gemiddelde loonsverhoging in cao’s 6,6 procent bedroeg.
Dat blijkt uit een analyse van arbeidsmarktdataspecialist Intelligence Group en HR-tech dienstverlener HeadFirst Group. De tariefstijging van praktisch geschoolde zzp’ers kwam uit op 6,5 procent.
Het gemiddelde uurtarief van hoogopgeleide zzp’ers bedraagt momenteel 99,65 euro. “De lichte stijging van de uurtarieven in 2024 is te verklaren door een krimpende vraag en groter aanbod van zzp’ers, de dalende inflatie en de effecten van de (aankondiging) van de handhaving op de wet DBA”, zegt directeur en oprichter Geert-Jan Waasdorp van Intelligence Group.
Cao-lonen stijgen in 2025 naar verwachting opnieuw harder dan uurtarief zzp’ers
“Omdat de arbeidsmarkt naar verwachting iets minder schaars zal worden in 2025, rekenen we op een matige groei van de gemiddelde tarieven van 1 tot 1,5 procent”. Hij verwacht gezien de looneisen van de vakbonden dat het verschil in de stijging van cao-lonen en de uurtarieven van zzp’ers dit jaar verder zal toenemen.
Toch moeten zzp’ers hun positie op de arbeidsmarkt niet onderschatten, want er blijft veel behoefte aan flexibele arbeid. “Zzp’ers worden gemiddeld zestien keer per jaar benaderd voor een nieuwe opdracht, wat illustreert hoe groot de vraag naar flexibel talent blijft”, zegt Waasdorp.
Ook CEO Marion van Happen van HeadFirst constateert dat zzp’ers in trek blijven. “De arbeidsmarkt blijft krap en daardoor heeft talent nog altijd de regie”, legt ze uit. “Ondanks de voortdurende discussie en handhaving rondom de wet DBA, blijft de keuze voor zelfstandig ondernemerschap populair”.