De AEX sloot 7,89 punten hoger op 301,79 punten. Een winst van 2,7 procent. De MidKap kreeg er 3,3 procent bij tot 453,18 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt boekten tot 3,1 procent winst. Londen bleef iets achter met een winst van 1 procent.
In Madrid klom de beurs 1,7 procent. Spanje wist dinsdag met succes geld op te halen op de obligatiemarkt. De belangstelling voor het kortlopende staatspapier was groot en de rente die Spanje moest betalen, viel daardoor flink lager uit.
Draghi
De Europese beurzen stonden in de ochtendhandel nog onder druk nadat ECB-president Mario Draghi maandagavond had gewaarschuwd dat er flinke bedreigingen zijn voor de ontwikkeling van de economie en dat 2012 een moeilijk jaar zal zijn voor de banken.
Op macro-economisch vlak bleek echter dat het vertrouwen van Duitse ondernemers in de economie in de afgelopen maand onverwacht is gestegen. Ook het vertrouwen van Duitse consumenten in de economie viel hoger uit dan verwacht.
AT&T
Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) over december bleek daarentegen dat Nederlandse consumenten somberder zijn dan ooit tevoren.
In Frankfurt zakte Deutsche Telekom 0,6 procent na het afblazen van de overname van T-Mobile USA door het Amerikaanse telecomconcern AT&T. Het Duitse telecomconcern zou 39 miljard dollar (30 miljard euro) krijgen voor zijn Amerikaanse dochter. De overname stuitte echter op verzet van toezichthouders in de Verenigde Staten.
Heijmans
AstraZeneca verloor in Londen 5 procent. Het farmaceutische concern waarschuwde dat de winst dit jaar aan de onderkant van de verwachting zal uitkomen vanwege tegenvallende testresultaten van kandidaat-medicijnen.
Heijmans won 5,3 procent. Het bouwbedrijf schrapt ruim twee derde van de 90 banen in de prefabbetonfabriek Bestcon. Heijmans gaf recent al aan dat de marktomstandigheden in de markt voor prefabbeton moeilijk zijn.
De euro steeg iets in waarde. De Europese eenheidsmunt was 1,3070 dollar waard, tegen 1,3015 dollar aan het eind van de Europese beurshandel maandag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 3,2 procent tot 96,87 dollar per vat en Brentolie werd 2,7 procent duurder.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl