De Amerikaanse producent van netwerkapparatuur Cisco presenteerde donderdag beter dan verwachte cijfers over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2015/2016. De prognoses voor het tweede kwartaal vielen echter tegen.
Cisco boekte in de afgelopen maanden een omzet van 12,7 miljard dollar (11,7 miljard euro), tegen 12,2 miljard dollar een jaar eerder. De nettowinst steeg met een derde tot 2,4 miljard dollar. Het bedrijf voorspelt een winst per aandeel van 0,53 à 0,55 dollar in de komende driemaandsperiode, waar analisten in doorsnee rekenden op 0,56 dollar.
De omzetgroei zal afzwakken van 3,6 procent in het eerste kwartaal tot 0 à 2 procent in het tweede kwartaal. Bestuursvoorzitter Chuck Robbins, die onlangs het stokje overnam van John Chambers, wijt die daling aan ,,macro-economische ontwikkelingen en wisselkoerseffecten”.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl