Een van de drie Siberische tijgers die jaren geleden door de Russische president Vladimir Poetin aan China werden geschonken, zaait dood en verderf in de Chinese provincie Fuyuan.

Ustin zou op een boerenerf vijftien geiten hebben verscheurd. Drie andere dieren worden vermist en zijn waarschijnlijk opgegeten, aldus het staatspersbureau Xinhua woensdag.

Toenmalig premier Poetin liet de dieren persoonlijk los in 2008 toen hij op bezoek was in China. Op foto’s was te zien hoe de minister-president zelf een volgapparaat om de nek van het toen bewusteloze dier deed. De dieren werden uitgezet om de stand te vergroten.

Poetin zorgt vaker voor ‘tijgernieuws’. Hij heeft volgens Russische media 6 jaar geleden een televisieploeg gered door een uit een wildpark ontsnapte tijger met een verdovingsgeweer neer te schieten.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl