De winstwaarschuwing en prestaties van Nutreco valt tegen. ,,Het is blijkbaar een moeilijker jaar dan verwacht, met name bij de zalm in Noorwegen”, aldus analist Marco Gulpers van ING donderdag in een reactie.

Gulpers wijst er daarbij op dat een deel van de tegenvallende prestaties gerelateerd is aan valuta-effecten, en een ander deel aan de situatie in Noorwegen. ,,Ze hebben weer marktleidersschap in Noorwegen maar dat is ten koste gegaan van de marges. Dat ga je verder in het jaar nog wel zien”.

ING heeft een koop-advies op het aandeel Nutreco en een koersdoel van 40 euro. De bank denkt dat het aandeel in reactie op de kwartaalupdate circa 3 tot 4 procent in waarde zal dalen. Nutreco sloot woensdag op 37,75 euro.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl