NN Group gaat voor 82 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. Daarmee wil het verwatering voorkomen door de uitgifte van nieuwe aandelen, zo meldt de verzekeraar maandag nabeurs.
Ongeveer 42,3 procent van de aandeelhouders heeft ervoor gekozen interimdividend uitbetaald te krijgen in nieuwe aandelen in plaats van contanten. Daarvoor worden een kleine 3,1 miljoen nieuwe aandelen uitgegeven.
Het aandeleninkoopprogramma zal lopen naast het eind mei aangekondigde aandeleninkoopplan ter waarde van 500 miljoen euro. Vorig jaar werd een aandeleninkoop van 156 miljoen euro aangekondigd om verwatering door nieuwe dividendgerelateerde aandelen tegen te gaan. Dit programma loopt ook nog.
Ook Delta Lloyd koopt aandelen in als gevolg van de uitbetaling van dividend in nieuwe aandelen. Iets meer dan 41 procent van de aandeelhouders koos voor aandelen. Daarvoor worden ruim 5,2 miljoen aandelen uitgegeven.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl