De inflatie in Nederland is in juni afgezwakt tot 1 procent. De prijzen van consumptiegoederen namen daarmee iets minder sterk toe dan in mei, toen de geldontwaarding nog op 1,1 procent uitkwam. Dat was het hoogste peil in zeven maanden.
Dat maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag bekend.
De lagere inflatie in juni kwam vooral doordat de prijzen van vliegreizen en accommodaties minder sterk stegen dan in mei. Kleding was vorige maand goedkoper dan een jaar eerder, maar de prijsdaling was minder sterk dan in mei.
Volgens de Europese meetmethode (HICP), waarbij de kosten van de eigen woning niet worden meegenomen, was in juni sprake van een daling van het gemiddelde prijspeil in Nederland met 0,5 procent, vergeleken met een jaar eerder. Dat was lager dan in mei, toen de het prijspeil volgens deze maatstaf met 0,7 procent steeg. De inflatie was echter aanzienlijk hoger dan het gemiddelde van 0,2 procent dat in de hele eurozone werd gemeten.
Het CBS hanteert zelf een afwijkende methode om het gemiddelde prijspeil te volgen (CPI). Daarbij probeert het Nederlandse statistiekbureau de kosten van de eigen woning mee te nemen via een (indirecte) indicator van huurprijzen.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl