De smartphone regeert, maar er zijn nog steeds mensen die een flinke duit overhebben voor een mooi, ouderwets horloge.

Of het nu is omdat ze de oude manier van tijd aangeven waarderen, of hun stijl of status met hun pols willen tonen: horlogeliefhebbers waren bereid grif te betalen bij Christie’s dit jaar.

In 2018 heeft het veilinghuis omgerekend voor ongeveer 430 miljoen euro aan juwelen omgezet, meldde Christie’s. Het was het 25ste jaar waarin Christie’s zich marktleider mocht noemen in juwelenveilingen.

Overigens ging er dit jaar ook nog een peperdure fles whiskey onder de hamer: een Macallan 60 Year Old werd verhandeld voor omgerekend 1,3 miljoen euro.

Maar terug naar de horloges: dit zijn de 10 duurste horloges die Christie’s veilde in 2018, oplopend in prijs.

10. Ontworpen en gesigneerd door Richard Mille, bracht dit schaarse, platina, baguette-geslepen polshorloge met tourbillon-uurwerk en ingelegde  diamanten omgerekend 494 duizend euro op.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

9. Dit unieke Patek Philippe chronograaf polshorloge van 18 karaat witgoud, gezet met diamanten en een dégradé zwarte wijzerplaat, bracht omgerekend 537 duizend euro op.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

8. Dit 18 karaat gouden chronograaf horloge van Patek Philippe met eeuwigdurende kalender, maanfases en tachymeter is verkocht voor omgerekend 584 duizend euro.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

7. Gemaakt in 1930, is dit 18 karaat gouden, kussen-vormige Patek Philippe polshorloge verkocht voor omgerekend 618 duizend euro.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

6. Een tijdloos ontwerp, deze roestvrijstalen, chronograaf Rolex met een markering van acteur Paul Newman. Verkocht voor omgerekend 639 duizend euro.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

5. Uitgerust met een eeuwigdurende kalender, schrikkeljaarindicatie, dag- en nachtaanduiding en maanfasen, is het geen wonder dat deze platina Patek Philippe voor omgerekend 658 duizend euro werd geveild.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

4. Een verfijnde, 18 karaat gouden Patek Philippe, een chronograaf horloge met eeuwigdurende kalender uit 1944. Deze bracht omgerekend 796 duizend euro op.

Foto: Christie's

3. Een van de eerste roestvrijstalen horloges van Rolex met vergulde wijzerplaat is verkocht voor omgerekend 933 duizend euro.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

2. Uitgerust met een officieel gecertificeerde chronometer, heeft deze 18 karaat gouden Rolex met drievoudige kalender, sterrenwijzer en maanfasen bewezen een hot item te zijn. Het bracht maar liefst 1,37 miljoen euro op.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

1. Het duurste horloge dat bij Christie's onder de hamer ging in 2018 is een 18 karaat gouden Patek Philippe chronograaf horloge, met eeuwigdurende kalender, maanfasen en gesigneerd door Philippe himself. Verkocht voor 2,8 miljoen euro.

Foto: Christie's

Bron: Christie's

LEES OOK: