Beursmakelaars in China proberen de aandelenprijzen op te drijven door mooie vrouwelijke analisten videoblogs te laten voorlezen. Maar Beijing is er niet blij mee.

Chinese beursanalisten zijn in de voorbije dagen onwaarschijnlijke internetpersoonlijkheden geworden, schrijft Quartz. Jonge en voornamelijk vrouwelijke analisten posten video’s online waarin ze adviezen geven over hoe te handelen. Zo is er bijvoorbeeld de beeldschone Liao Lei, die werkt voor de beursmakelaar Founder Securities.

Maar zoals alles dat in China op het internet ontstaat, kijkt Peking er met argusogen naar. Marktautoriteiten in zowel Beijing als Shanghai hebben de beursbedrijven een brief gestuurd waarin hun professionaliteit en ethiek ter discussie wordt gesteld.

Ze lijken gelijk te krijgen. In Chinese klederdracht vertelt Liao over het telecombedrijf ZTE. Het is nú het moment om aandelen aan te schaffen, zegt ze. Het bedrijf heeft het nog nooit beter gedaan. Maar na de video kelderde de waarde van ZTE met maar liefst 8 procent.

De originele video is inmiddels weggehaald, maar een herpost op Youku – de Chinese Youtube – is nog wel online en is al bijna 2.000 keer bekeken.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl