De dekkingsgraad van het pensioenfonds van PostNL is in augustus gedaald na een stijging in juli.
Dat blijkt uit cijfers die het fonds woensdag op zijn website publiceerde. De afname is vooral te wijten aan een negatief beleggingsresultaat.
De dekkingsgraad kwam eind vorige maand op 102,8 procent, terwijl De Nederlandsche Bank een minimum eist van 104,1 procent. Aan die eis voldoet het fonds echter sinds eind april niet meer. In juli steeg de dekkingsgraad van 100,2 eind juni tot 103,3 procent.
Het fonds stelt in een verklaring dat de waarde van de pensioenverplichtingen daalt als de rente stijgt en andersom. Door een stijging van de waarde van de verplichtingen daalt de dekkingsgraad.
De Nederlandsche Bank stelt de hoogte van de rente vast die voor de berekeningen moet worden gebruikt. ,,Deze rente steeg in augustus waardoor de waarde van de verplichtingen daalde. Dit had een positief effect op de dekkingsgraad.”
Daar stond echter tegenover dat het fonds geld verloor op zijn beleggingen, wat een negatief effect heeft op de dekkingsgraad. Ook steeg in augustus de marktrente. Deze rente is bepalend voor het rendement op beleggingen in zogeheten vastrentende waarden, zoals obligaties, en op de instrumenten waarmee het renterisico wordt afgedekt. ,,Deze beleggingen droegen in augustus het meest negatief bij aan het rendement'', aldus het fonds.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl