Fiat heeft de overname van een belang van 41,5 procent in Chrysler afgerond. Daarmee heeft het Italiaanse autoconcern zijn Amerikaanse branchegenoot, waarin het sinds 2009 een meerderheidsbelang had, nu volledig in handen. Dat maakte Fiat dinsdag bekend.

Fiat betaalt in totaal 3,65 miljard euro voor de resterende aandelen, die in handen waren van het zorgverzekeringsfonds van de Amerikaanse vakbond voor de automobielindustrie UAW. Het Italiaanse bedrijf wilde Chrysler al langer volledig inlijven, maar de partijen konden het tot voor kort niet eens worden over de prijs.

Vorige week werd bekend dat Sergio Marchionne, de topman van beide autofabrikanten, nog zeker 3 jaar aanblijft om de definitieve samensmelting in goede banen te leiden. In mei komt hij met een nieuwe strategie voor het fusiebedrijf, waarin ook ruimte zal zijn voor samenwerking met andere merken.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl