Het Chinese bedrijf Xinmao maakte maandag bekend een bod te doen op Draka van 20,50 euro per aandeel in contanten. Eerder op de dag maakte het Italiaanse Prysmian bekend 17,20 euro in contanten en eigen aandelen te bieden voor Draka. Het bestuur van Draka, de commissarissen en grootaandeelhouder Flint Beheer hadden zich al achter dit bod geschaard.

De AEX-index in Amsterdam noteerde na het middaguur 0,1 procent in de plus op 344,87 punten. De MidKap won 0,9 procent tot 597,53 punten. De beurs in Frankfurt steeg 0,3 procent. Parijs en Londen daalden tot 0,3 procent.

Opluchting ebt weg

De opluchting over de steun aan Ierland ebde langzaam weg op de Europese beursvloeren. Ierland klopte zondag na wekenlang aarzelen formeel bij de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) aan voor steun. Volgens Ierland gaat het om een bedrag van minder dan 100 miljard euro. De exacte details van het steunpakket moeten nog nader worden uitgewerkt.

De euro steeg in waarde dankzij Ierland en noteerde 1,3715 dollar. Bij het slot van de handel op vrijdag was de euro 1,3645 dollar waard. De olieprijs ging met 0,7 procent omhoog tot 82,55 dollar per vat.

Stijgers

MDxHealth won 9,1 procent. Het biotechnologiebedrijf heeft testdiensten gelicenseerd aan het Amerikaanse Predictive Biosciences. Vivenda Media Groep steeg 3,1 procent. Dochterbedrijf Zuka heeft een koopoptie genomen op Twitterbedrijf Huizentweets.

Automatiseerder Ordina verloor 1,5 procent na berichtgeving dat het bedrijf volgens analisten nog niet rijp is om te worden overgenomen.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl