,,Er heerst hoop op een snelle oplossing. Er wordt behoorlijk hard vooruitgelopen op de verwachting dat Finland woensdag en Duitsland donderdag het Europese noodfonds zullen ratificeren en dat de ECB de rente volgende week zal verlagen. We blijven echter voorzichtig. De markt blijft gedreven door sentiment en de stemming zou ook zo weer om kunnen slaan”, aldus analist Jos Versteeg van Theodoor Gilissen.

De AEX-index in Amsterdam noteerde in de middaghandel 2,5 procent hoger op 276,68 punten. De MidKap-index klom 3,7 procent tot 462,67 punten. In Parijs, Frankfurt en Londen stegen de beurzen tot 3,4 procent.

Obligaties

De Amerikaanse televisiezender CNBC meldde maandagavond dat Europese topambtenaren overwegen een agentschap op te zetten dat zich bezig moet gaan houden met de uitgifte van obligaties en het opkopen van Europese staatsschulden.

De Spaanse minister van Financiën Elena Salgado temperde daarentegen de verwachting dat er een radicale wijziging komt in de crisisbestrijding. De minister zei dinsdag dat Europese leiders niet praten over een vergroting van het noodfonds EFSF naar 2 biljoen euro. Het EFSF heeft nu nog een omvang van 440 miljard euro. De afgelopen dagen speculeerden beleggers op een vergroting van het fonds met als doel de crisis daadkrachtiger te kunnen bestrijden.

Europese banken

De Europese banken en verzekeraars voerden opnieuw de stijging aan. In Parijs steeg BNP Paribas 9,1 procent en in Londen won Royal Bank of Scotland 4,2 procent. Deutsche Bank klom in Frankfurt 8,4 procent en verzekeraar Allianz ging 7,8 procent omhoog.

In Amsterdam was bank en verzekeraar ING de op een na sterkste stijger in de AEX met een winst van 6,8 procent. Roestvrijstaalproducent Aperam was de grootste klimmer met een plus van 7,7 procent.

TomTom

Navigatiebedrijf TomTom steeg 5,1 procent. TomTom liet weten de Indiase markt op te gaan met zijn Via-navigatietoestellen. Ook onderzoekt het bedrijf mogelijkheden voor samenwerking met Indiase autobedrijven.

In de MidKap ging bouwbedrijf Heijmans aan kop met een winst van 7,2 procent. Detacheerder Brunel en verzekeraar Delta Lloyd volgden met plussen van 7,1 procent. Bank en verzekeraar SNS Reaal won 4,8 procent.

De euro was 1,3499 dollar waard tegen 1,3505 dollar aan het eind van de Europese beurshandel maandag. De prijs van Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 82,08 dollar per vat. De prijs van Brentolie klom 0,8 procent tot 104,80 dollar per vat.

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl