- Big Tech-bedrijven op de Amerikaanse beurs krijgen extra steun van beleggers op een manier die niet meteen opvalt.
- Analisten van Bank of America wijzen op het effect van de herinvestering van dividenden.
- Die herinvesteringen gaan veel vaker naar de zogenoemde Magnificent 7 dan naar kleinere aandelen op de beurs.
- Lees ook: Beurs leunt extreem zwaar op kleine groep aandelen: dat was in in 1929 en 1999 ook zo, waarschuwt vermogensbeheerder
Een specifieke dynamiek die vaak over het hoofd wordt gezien, heeft de afgelopen jaren bijgedragen aan de voortdurende dominantie van Big Tech-aandelen op de Amerikaanse beurs.
Analisten van Bank of America wijzen in een deze week gepubliceerd rapport op het effect van de herinvestering van dividend via zogenoemde indexfondsen voor de brede S&P 500-index. Dit zorgt ervoor dat bedrijven uit de index die veel dividend uitkeren, onbedoeld eigen geld doorsluizen naar herbeleggingen in de grootste bedrijven van de toonaangevende index.
De analisten van Bank of America stellen dat Big Tech-aandelen via indexfondsen onevenredig profiteren van herbelegde dividenden. Dit komt door de extreme concentratie in de aandelenmarkt, waarbij een beperkt aantal Big Tech-aandelen een zeer hoge weging heeft in de S&P 500, én het feit dat de grote techaandelen zelf relatief weinig dividend uitkeren,